zobacz:  przerywnik.pl   autogielda.pl   e.autogielda.pl

Poniedziałek, 21 Maja 2018, Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

ds

NAPISZ DO NAS

Napisz do nas - w każdej sprawie związanej ze zdrowiem i urodą

zdrowieiuroda@autogielda.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

NAJNOWSZE

Zatrzymać młodość (26-03-2009)

Czy wiemy, co jemy? (26-03-2009)

Uroda twarzy (26-03-2009)

Piękne i jędrne pośladki (26-03-2009)

Muzykoterapia (26-03-2009)

Co daje sport (26-03-2009)

Uroda twarzy

Magdalena Orlicz


Do podstawowych czynności, które pozwalają zachować dobry wygląd twarzy pani i pana należą sen, mycie, gimnastyka i stosowanie kremów.

Sen - to najlepszy kosmetyk dla twarzy. Dlaczego? Ponieważ w nocy odnawiają się komórki skóry, a proces odnowy jest kilka razy szybszy niż w ciągu dnia. Powinniście spać 8 godzin. Zbyt krótki sen uniemożliwia skórze regenerację, dostarczana jest zbyt mała ilość tlenu, co w efekcie powoduje, że skóra jest ziemista, sucha, odwodniona i wiotka.

Od 30. roku życia stosujcie kremy na noc. W drogeriach jest cała gama produktów dla mężczyzn i kobiet. Pamiętajcie, że na dobry wygląd w późniejszym wieku trzeba zacząć pracować już za młodu. Kremy na noc zawierają o wiele więcej substancji odżywczych niż kremy na dzień. Dodatkowo pamiętajcie, że skóra najbardziej wchłania cenne substancje i korzysta z nich pomiędzy godziną 24 a 5 rano. Jeśli macie ukończone 25 lat, to uwaga! Wasza skóra potrzebuje, byście poświęcali jej więcej czasu! Niestety słońce postarza. Jeśli latem bez opamiętania wylegujecie się na słońcu, a zimą opalacie w solarium częściej niż raz w tygodniu, to pracujecie na przebarwienia i wcześniejsze starzenie się skóry. Otóż 90% zmarszczek i 60% przebarwień to wynik działania promieni UV. Warto stosować kremy z dużymi filtrami i robić przerwy w opalaniu, aby nie pozwolić promieniom słonecznym niszczyć kolagenu i elastyny w skórze. Obecnie coraz więcej kremów na dzień ma już filtry, dlatego stosujcie je.

Woda - to najprostszy i skuteczny sposób dbania o siebie. Picie wody jest niezbędne dla dobrej cery i nawilżania skóry. Jeśli nie macie 30 lat, a macie już pierwsze zmarszczki, to znak, że wasz organizm cierpi na niedobór wody. Picie wody mineralnej polecane jest w każdym wieku w ilościach minimum 1 litr dziennie plus 2 litry pozostałych płynów. Najlepiej działa woda mineralna niegazowana, herbaty ziołowe, owocowe, soki wyciśnięte z owoców.

Tempo starzenia się twarzy zależy od genów, ale również w dużym stopniu od pielęgnacji. Skutecznie powstrzymują procesy starzenia od wewnątrz - właściwa dieta, picie wody, witaminy A i E oraz różne specjalnie do tego celu stworzone preparaty. Im dłużej wasza skóra potrafi sama się odbudować, tym dłużej będziecie wyglądać młodo. Opowiada za to hormon młodości noszący nazwę DHEA, który przeciwdziała jej zwiotczeniu, kontroluje natłuszczenie i wzmacnia włókna kolagenu. Odbudowuje barierę ochronną naskórka.

Mycie twarzy to sztuka. I tak:

• Jeśli macie skórę normalną, korzystajcie z żeli do mycia twarzy, a dla pań polecane są mleczka do demakijażu oraz specjalne żele. Żel należy rozprowadzić na twarzy i spłukać wodą. Jesienią i zimą twarz można myć mydłem glicerynowym, ponieważ dobrze nawilża i chroni przed przesuszeniem podczas mrozu.

• Jeśli macie cerę mieszaną, stosujcie do mycia mleczka, które spłukuje się wodą. Polecane jest też mydło glicerynowe oraz syntetyczne, wzbogacone o składniki nawilżające. Nie używajcie mydeł antybakteryjnych i toaletowych, ponieważ bardzo wysuszają skórę.

• Jeśli macie skórę tłustą, myjcie twarz żelem z wyciągiem z drzewa herbacianego (niszczy wypryski i bakterie) lub mydłem antybakteryjnym.

• Jeśli macie skóra suchą, to wymaga ona szczególnej pielęgnacji. Myjcie ją gęstym mleczkiem, najlepiej z wyciągiem z zielonej herbaty. Potem przetrzyjcie twarz tonikiem nawilżającym. Twarz z suchą skórą można myć tylko przegotowaną wodą, w połączeniu ze środkiem myjącym, zawierającym glicerynę, oliwę z oliwek, olejki naturalne i z naturalnym pH( 5,5).

Jeśli chodzi o kremy nawilżające, to po 20. roku życia z kremów korzystają i panie i panowie. W tym okresie wystarczą kremy nawilżające na dzień i na noc. Lepiej dobrać je do typu skóry. Poproście w sklepie o pomoc. Przypominam, że te kremy powinny zawierać filtry chroniąc przed UV. Po 30. roku życia potrzebujecie lekkich kremów przeciwzmarszczkowych. Dostępne są całe linie pielęgnacyjne dla obojga płci. Wybierzcie odpowiedni krem na noc, który powinien być odżywczy. Pokrywając twarz warstwą kremu, posmarujcie nim też szyję, by później bez względu na wiek cieszyć się jej gładkością. Pamiętajcie o stosowaniu okazjonalnych maseczek na twarz. Zawierają większą dawkę substancji aktywnych, działają błyskawicznie, w zależności od waszych potrzeb. Wybór masek jest ogromny. Pytajcie o nie w drogeriach. Maski nakładajcie raczej podczas weekendu, przed ważnym wyjściem lub wieczorem przed snem. Maseczkę można zrobić samemu z naturalnych składników, które opiszę w specjalnym artykule.

Do obowiązków należy pielęgnacja twarzy poprzez gimnastykę. Podczas nakładania kremu panie i panowie mogą robić delikatny masaż twarzy. Kolistymi ruchami, delikatnie wklepujcie krem w policzki, następnie - zaczynając od nasady nosa - wykonujcie łagodne ruchy rękoma ku górze, a potem małymi kolistymi ruchami w kierunku skroni. Szyję kremujcie zawsze ruchami od dołu ku górze .

Oczy - pobudzicie krążenie i wzmocnicie cienką skórę wokół oczu, jeśli rano i wieczorem będziecie opukiwać delikatnie środkowym palcem miejsce przy miejscu okolice oczu w kierunku od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego.

Czysty kontur ust - ćwiczcie otwierając przesadnie usta i wymawiaj głośno litery O, X, E. Ćwiczenie powtarzajcie kilka razy dziennie. Poza tym, aby usta były ładniejsze i skóra wokół nich napięta, wykonujcie ćwiczenie polegające na zaciskaniu ust na 30 sekund i rozluźnianiu ich.

To podstawowa pielęgnacja skóry twarzy. Pamiętajcie, aby w miarę upływu lat używać kosmetyków odpowiednich dla wieku.

 

SZUKAJ

NASZE GAZETY

OGŁOSZENIA

NASZE SERWISY

Autogielda  Odjazd  M2 Planeta zwierząt  Erotyka

Redakcja: zdrowieiuroda@autogielda.pl

Copyright © 2008 Autogielda - M. MAJSKI, J. STYRNA - SPÓŁKA JAWNA